S ČÍM VÁM RÁD POMŮŽU


Na úvod

Asi jako vše ve svém životě, nedělám věci tak, jak se dělají, ale především srdcem a s radostí života. 
Jsem zvyklý na osobní jednání a preferuji tykání.
Další důležitou informací pro vás je to, že nejsem klasický stavebník, nad věcmi přemýšlím. Neopakuji co se dělá, ale hledám nejlepší momentální řešení z hlediska požadavků a stavu stavby. Můj názor je spíše alternativní, než většinový. Ale na druhou stranu moje alternativnost sahá jen natolik, aby byl výsledek stále na vysoké úrovni, snažím se eliminovat vznik chyb či nevzhledností.

Zkušenosti

Již skoro dvacet let se věnuji hlíně a slámařině ve stavebnictví, Mám za sebou více jak stovku domů skoro po celé republice i na Slovensku. Jsem akreditovaný lektor Sdružení hliněného stavitelství z. s. Pro které vedu kurzy dle mezinárodního systému vzděláváni ECVET a také rekvalifikační kurzy pod Národním ústavem vzdělávání České republiky, kde jsem i jedním z hlavních tvůrců oboru dekoratér omítek (kód 36-113-H).



S čím se na mně můžete obrátit?

 • SLÁMOVÁNÍ, REALIZACE HRUBÝCH a/nebo FINÁLOVÝCH HLINĚNÝCH OMÍTEK JAKO ZAKÁZKY - Mohu zajistit plnou realizaci omítek dle přání a s osobním přátelským způsobem. Při čemž preferuji spíše umělecký přírodní dojem, než technickou rovinu, která hliněným omítkám nesluší, kdy pak lajk nepozná, že jde o hliněný materiál.
 • PROVEDENÍ DEKORAČNÍHO PRVKU DLE PŘÁNÍ - Jako lektor a tvůrce dekoračního oboru ovládám širokou paletu uměleckých technik v hlíně, stejně jako potřebné teorie barev a zpráce s interiérem, prostorem, potřebným pro vyznění díla a jeho přirozeného začlenění do interiéru.
 • KONZULTACE - znamená že vám v rámci svých znalostí a vašich požadavků poradím, jak postavit váš dům či jeho část (V přípravě projektu jde o aplikace Permakulturních přírodních principů na stavebnictví - viz má e-kniha). Dalším tématem konzultace může být jak řešit vzniklé chyby. Také mm zkušenosti s citlivým přístupem k rekonstrukci starých domů.
 • OSOBNÍ LEKTORING - Znamená zaučit vás, rodinné příslušníky, či brigádníky do řemesla. (Slámařina, Hliněné omítky) Jde o velmi cílené zaučení, ve kterém se soustředím pouze na dovednosti a znalosti, které budou potřeba pro ten jediný určitý dům. Předem předpokládám možné problémy či složitosti, a navrhnu a naučím způsob jak se taková věc řeší. I jen několikadenní lektoring může odstranit mnoho chyb před tím než vzniknou (dodatečné náklady) a také velmi zefektivní vaši práci či práci brigádníků. Na druhou stranu lektoring není zaměřen na plné ovládnutí řemesla a všech jeho detailů. (To jen pro hlínu představuje přes pět víkendů plus nějaký ten rok praxe. Pro ovládnutí znalostí hliněných omítek doporučuji kurzy se zkouškou dle ECVET pořádané hliněným společenstvím.) 
 • ASISTENCE - buďto dočasná kdy se proberou další fáze stavby, návaznost dalších činností, naleznu vzniklé chyby a navrhneme způsob jejich odstranění, případně zjistím důvod opakujícího se (setrvale vznikajícího) problému a navrhnu co změnit, aby dále nevznikal. Četnost asistence se může pohybovat dle požadavků, potřeby a vzdálenosti od Uherského Hradiště (náročnosti cesty) od pravidelné každotýdenní návštěvy až po jednu asistenci v rámci ucelené fáze stavby v rámci níž proběhne i  lektoring . (Slámaření, Hrubé omítky, Finálové omítky.) Může jít i o jedinou návštěvu, například při řešení setrvalého problému.)
 • PROVEDENÍ DETAILŮ - Jde o provedení řemesla v místech, které vyžadují určitou zručnost či zkušenost
 • KONZULTACE A NÁVRH DEKORAČNÍCH OMÍTEK - Hliněná omítka není jen zdravější alternativou klasické, ale především velmi dekorační věc kterou lze přizpůsobit barvami, příměsemi a technikami zpracování a tím úplně změnit celkový dojem.

Dále vám mohu pomoci v tomto

PŘI PŘÍPRAVĚ NÁVRHU DOMU: Pomocí své znalosti "tvorby Permakulturního designu" který spolu aplikujeme na stavebnictví a váš budoucí dům, vytvoříme jeho koncept dle skutečných potřeb všech jeho budoucích obyvatel. Tím optimalizujeme budoucí náklady na něj.

 • Ujasnění vašich potřeb a jejich audit
 • Optimalizace potřeb
 • Zjištění prostředí a jím nabízených možností
 • Představení možných konstrukcí a výběr té nejoptimálnější
 • Optimalizace dalších nákladů
 • Pomoc s výběrem architekta (projektanta)

PERMAKULTURNÍ PROJEKT (POZEMKU):
Permakulturní zahrada je zahrada vytvořená dle přírodních principů. Eliminuje až 60% provozních nákladů, které užíváme k potlačení přírodních zákonů. Naopak si přírodu zve ku pomoci, což může snížit udržovací náklady o dalších 20%. Přitom všem ale začleňuje do tohoto prostora člověka i jeho požadavky. Nevyřazuje jej. Permakulturní design vám pomůže zvýšit požitek (i užitek) z vaší zahrady na maximum.


CENÍK

Cesta: účtuji pevnou sazbu 10 kč/km od mého bydliště.

Konzultace a vedení: Cena je 500kč/h, při minimální částce 1000kč.

Řemeslná práce: Cena je 350kč/h

Pokud vás zajímá nacenění realizace hliněných omítekm napište mi. Děkuji.