Přednášky a kurzy

Aktuálně jsou chystány tyto přednášky a kurzy


JAK STAVĚT DŮM JINAK - PŘÍRODNĚ, LEVNĚ A S DUŠÍ  (Jak jsem postavil za 360,000)


Termín:

Brno 6. říjen
Ostrava 20. říjen
Plzeň 3. listopad
Děčín 10. listopad
Opava 17. listopad
Praha 1. prosinec
          (přihlášky Pelíšky zde)
Rozšířená přednáška o více podrobností z permakultury, hledání pozemků a navrhování domu dle přírodních principů, případně o slamácích.

Stavba domu je cesta, zkouška dospělosti. Můžete si nechat dům postavit, nebo jí projít, užít si jí, a na konci stanout proměněn.
Mnozí vnitřně cítíme, že stavebnictví ztratilo duši domova, srdce, stalo se bussinesem. I já to cítil.
Jsem buřič a odmítám cesty konzumu. Jsem permakulturista co se učí od přírody. Jsem hledač smyslu bez iluzí a klamů. Jsem muž co se raduje ze schopnosti tvořit. 
Po deset let jsem poznával přírodní materiály a jak z nich stavět. A pak jsem se rozhodl postavit svůj dům svépomocí za 300.000,- Přijďte a já vám ukážu jak!


O co vás kurz obohatí:
- Úvod do Permakultury - představím zakladní myšlenkové modely trvalé udržitelnosti ze kterých vychází mé myšlenky. Změna myšlení je základem k změně života a hodnot. Pochopení slepé cesty konzumu a součastné politiky. Tento základ je potřebnýpro pochopení všech ostatních přednášek.
- Cesta z města - seznámím Vás proč není vesnice a město stejné, a proč snaha minulého i současného režimu ztroskotává a ztroskotá. Proč to někteří nezvládnou a vrací se do města. A jak to jde. Ale hlavně budeme hledat pochopení co skutecně hledáte, kde je vaše místo.
- Kam z bloudil životní standard - Jak lidská civilizace vytvořila současný životní standard a v čem je neudržitelný a zavádějící. Jak nás ničí a zatěžuje a proč tomu tak je.
- Jak by navrhovala dům matka příroda - optimalizované permakulturní nástroje pro návrh domu tak, aby byl co nejoptimalnější a přitom zajistil vše co od něj potřebujeme.
- Jak stavět dům levně a s duší - kde leží náklady na stavbu a jak se dají snížit. Co lze ovlivnit a kde ušetřit. Vše z praktického pohledu řemeslníka.
- Jak jsem stavěl dům za 360.000,-Kč
- Reportáž a podrobné rozebrání možností a postupů u jednoho slamáku.
A jako bonus - Slamák, praktický návod jak na to - Postup jak postavit slámak z pohledu konstrukcí i řemestníka, který jich postavil víc jak desítku.


Reakce po semináři:

Stručně řečeno: životně důležitý seminář
Detailněji: kompletně mi změnil pohled na projektování, na stavebnictví a na limity. Ondra má rozhodně co předat, od filosofie až k praktickému provedení. I kdyby byla přednáška za 10 tisíc, nikdy bych těch peněz nelitoval. Kdo myslí stavbu domu vážně, určitě se mu to mnohonásobně vrátí. Změnou projektu domu pro mé rodiče jsme ušetřili minimálně 1-1,5 miliónu. Dům si člověk staví většinou jednou za život, stojí za to znát principy, o kterých Ondřej mluví.


Dobrý den,
moc Vám děkujeme za včerejší seminář v Brně. Úplně jsme změnili pohled na bydlení a po pravdě, zahazujeme náš již schválený projekt dřevostavby. Dnes jsme si již vytvořili seznam požadavků na bydlení a budeme dům zmenšovat minimálně o třetinu a to ještě nezmiňuji silné zvažování stavění slamáku.  Radek a Lucka