Přednášky a kurzy

Aktuálně jsou chystány tyto přednášky a kurzy


JAK STAVĚT DŮM JINAK - PŘÍRODNĚ, LEVNĚ A S DUŠÍ

Termín:
Praha 17. 3. 2018  (přihlášky Pelíšky zde)
Zlín 7. 4. 2018  (přihlášky Pelíšky zde)
Brno 21. 4.  (přihlášky Pelíšky zde)
Litomyšl 5. 5.  (přihlášky Pelíšky zde)

Boskovice 12.5. (přihlášky boskovice-nazivo.cz zde)


Rozšířená přednáška o více podrobností z permakultury, hledání pozemků a navrhování domu dle přírodních principů, případně o slamácích.

Stavba domu je cesta, zkouška dospělosti. Můžete si nechat dům postavit, nebo jí projít, užít si jí, a na konci stanout proměněn.
Mnozí vnitřně cítíme, že stavebnictví ztratilo duši domova, srdce, stalo se bussinesem. I já to cítil.
Jsem buřič a odmítám cesty konzumu. Jsem permakulturista co se učí od přírody. Jsem hledač smyslu bez iluzí a klamů. Jsem muž co se raduje ze schopnosti tvořit. 
Po deset let jsem poznával přírodní materiály a jak z nich stavět. A pak jsem se rozhodl postavit svůj dům svépomocí za 300.000,- Přijďte a já vám ukážu jak!


O co vás kurz obohatí:
- Úvod do Permakultury - představím zakladní myšlenkové modely trvalé udržitelnosti ze kterých vychází mé myšlenky. Změna myšlení je základem k změně života a hodnot. Pochopení slepé cesty konzumu a součastné politiky. Tento základ je potřebnýpro pochopení všech ostatních přednášek.
- Cesta z města - seznámím Vás proč není vesnice a město stejné, a proč snaha minulého i současného režimu ztroskotává a ztroskotá. Proč to někteří nezvládnou a vrací se do města. A jak to jde. Ale hlavně budeme hledat pochopení co skutecně hledáte, kde je vaše místo.
- Kam z bloudil životní standard - Jak lidská civilizace vytvořila současný životní standard a v čem je neudržitelný a zavádějící. Jak nás ničí a zatěžuje a proč tomu tak je.
- Jak by navrhovala dům matka příroda - optimalizované permakulturní nástroje pro návrh domu tak, aby byl co nejoptimalnější a přitom zajistil vše co od něj potřebujeme.
- Jak stavět dům levně a s duší - kde leží náklady na stavbu a jak se dají snížit. Co lze ovlivnit a kde ušetřit. Vše z praktického pohledu řemeslníka.
- Jak jsem stavěl dům za 360.000,-Kč
- Reportáž a podrobné rozebrání možností a postupů u jednoho slamáku.
A jako bonus - Slamák, praktický návod jak na to - Postup jak postavit slámak z pohledu konstrukcí i řemestníka, který jich postavil víc jak desítku.